PROFESJONALNE REJESTRATORY ROZMÓW

wersja językowa

PL | EN
TRX Krzysztof Kryński
ul. Międzyborska 48
04-041 Warszawa
tel. 22 871 33 33
kom 608 777 800
fax 22 871 57 30

NIP: 524-100-94-13
REGON: 014497521

Serwis
ul. Międzyborska 48
04-041 Warszawa
tel. 22 870 63 23

Strona główna » Integracje CTI » Cisco UCM

INTEGRACJE CTI

CISCO Unified Communications Manager (CUCM)

Dynamiczny rozwój sieci komputerowych oraz postęp w informatyce w ciągu ostatnich lat doprowadził do zmian na rynku usług telefonicznych. Coraz częściej cyfrowe centrale telefoniczne (PABX) ustępują miejsca rozwiązaniom opartym o technologię VoIP. Bardzo popularnym w ostatnich latach rozwiązaniem stosowanym w telefonii VoIP są systemy oparte o sprzęt i oprogramowanie firmy Cisco.
W ślad za opisanym wyżej trendem rejestratory rozmów KSRC zostały wzbogacone o możliwość nagrywania rozmów w technologii VoIP, w tym także o aktywne nagrywanie rozmów w środowisku Cisco Unified Communications Manager (dawniej Cisco Call Manager) z wykorzystaniem integracji CTI.


SIP Trunk/JTAPI ikona_pdf

Integracja CTI (SIP Trunk/JTAPI) umożliwia nagrywanie rozmów z telefonów IP pracujących pod kontrolą platformy programowej Cisco Unified Communications Manager, niezależnie od obsługiwanych protokołow komunikacyjnych (tj. SCCP lub SIP).
Rozwiązanie zaimplementowane w rejestratorach TRX serii KSRC wykorzystuje centyfikowany i zalecany przez Cisco mechanizm "aktywnego" nagrywania rozmów (sprawdzjący się szczególnie w środowisku Call Center). Interfejs CTI zrealizowany jest wyłącznie w oparciu o rozwiązanie programowe. Komunikacja pomiędzy rejestratorem, serwerami platformy Cisco Unified Communications Manager oraz nagrywanymi urządzeniami końcowymi odbywa się poprzez infrastrukturę istniejącej sieci IP (przełączniki sieciowe i okablowanie strukturalne).

Zastosowanie rozwiązania z wykorzystaniem interfejsu CTI pozwala na:

TRX nagrywanie rozmów Cisco

Mechanizm integracji umożliwia nagrywanie rozmów z aparatów IP Cisco 3-ciej generacji, wyposażonych w funkcję Built In Bridge (BIB). Bezpośrednie kierowanie strumienia audio z terminali Cisco do rejestratora TRX uwalnia od konieczności "podsłuchiwania" pakietów z poziomu switchów sieciowych.
Starsze terminale IP Cisco mogą być nagrywane wyłącznie za pomocą tradycyjnej metody analizy pakietów (tzw. mechanizm SPAN port).

Rejestrator TRX zdefiniowany jest w systemie Cisco jako urządzenie SIP Trunk. W przypadku nawiązania połączenia na obserwowanej stacji Cisco Unified Communications Manager przesyła informację do rejestratora przy użyciu protokołu SIP. Dodatkowe informacje związane z nagrywanymi połączeniami wymieniane są za pomocą interfejsu JTAPI (Java Telephony Application Programming Interface).
Dla każdej nagrywanej rozmowy następuje replikacja pakietów RTP (w oparciu o zaimplementowaną w aparatach Cisco funkcję Built In Bridge) a następnie przesyłanie ich do rejestratora.

Rejestratory rozmów TRX obsługują najbardziej popularne kodeki głosowe:

Zastosowanie integracji SIP Trunk/JTAPI pozwala również na nagrywanie rozmów szyfrowanych (przesyłanych w pakietach SRTP).

Rozwiązanie TRX sprawdza się również przy nagrywaniu "lokalnych" telefonów IP zalogowanych do platformy Cisco Unified Communications Manager znajdującej się w lokalizacji "wyniesionej" (np. siedzibie głównej firmy lub instytucji).

TRX nagrywanie rozmów Cisco

W zależności od wyposażenia rejestratora możliwe jest jednoczesne nagrywanie rozmów z innych źródeł (np. radiotelefonów, linii analogowych lub cyfrowych).

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI:

Atlantic WSPR Płock UM Bydgoszcz KWP w Radomiu UNIFY PSP Bialystok MS Centrum Ratownictwa Gliwice Grupa LOTOS S.A PLK Poznań KWP w Lublinie